הפחתת אבנית בקלות

הפחתת אבנית בקלות

המים בישראל מכילים ריכוז גבוה של מינרלים. בעיקר מגנזיום וסידן, הנובעים מאבני גיר, בהן עשירה ארצנו, דרכם עוברים המים – לפני שהם מגיעים לברז שלכם. 

מינרלים אלה אינם מסוכנים לבריאות, אבל הם מצטברים במקומות שונים בבית וגורמים למטרד ולפעמים אף לנזקים. 

אז אילו נזקים נגרמים בגלל אבנית בבית ואיך אפשר להפחית את כמות האבנית והנזק?

מדוע הפחתת אבנית היא חשובה?

בישראל למרות שהמים מסוננים עדיין ניתן למצוא אבנית גם לאחר סינון. 

כתוצאה מכך, אביזרים ומכשירים שונים ברחבי הבית, עלולים לסבול מהצטברות אבנית, הגורמת לנזקים של ממש, כמו סתימה של צינורות ופתחים, או פגיעה בתפקוד תקין של מכשירי חשמל בעלי גופי חימום כמו הקומקום החשמלי ומכונת הקפה, מכונת הכביסה ודוד השמש, כמו גם מערכות השקיה ועוד.

נוסף על הנזקים השונים, הצטברות אבנית גורמת גם למפגע אסתטי, שכן אבנית מצטברת על ברזי מתכת, על משטחי כיורים, בפתחי ראש המקלחת ואפילו על דלתות הזכוכית של המקלחון, מה שיוצר מראה מוזנח.

בנוסף, מים קשים, העשירים במינרלים, מקשים את השיער לאחר חפיפה ואף משפיעים על מראה העור לאחר רחצה, לעומת מים רכים מופחתי אבנית, המשאירים את השיער והעור רכים וחלקים.

מלבד כל אלה, אבנית המצטברת על גופי החימום גורמת לצריכת חשמל גבוהה יותר. שימוש במסנן אבנית ראשי לדירה, יכול לחסוך לכם את עוגמת הנפש, את המאמץ הכרוך בניקוי ותחזוקה וגם כמובן – את הוצאות החשמל והתיקון, או קנייה של מכשירים חדשים.

הפחתת אבנית בקלות

איך אפשר להפחית את האבנית בבית?

קיימות שיטת ביתיות רבות לניקוי אבנית עם חומרים ביתיים וטבעיים, אבל לפעמים לצורך הפחתת אבנית בבית, או בכל מקום אחר בו יש מים זורמים, נדרשת התערבות מקצועית יותר. 

המים מגיעים ממקור מרכזי אחד, ממנו מקבלים כל תושבי האזור את המים הזורמים שלהם.

כאשר המים הללו מוזרמים אל הבתים ללא מערכת סינון מרכזית, הם מגיעים עם ריכוז גבוה של אבנית.

הדרך האפקטיבית למנוע את נזקי האבנית, היא על ידי התקנת מסנן מים ראשי לבית.

איך להפחית אבנית בקלות?

הדרך היעילה ביותר להפחית את כמות האבנית במים, מבלי להמליח אותם, היא על ידי התקנת מסנן מרכזי, על צינור המים הראשי של הבית, או הבניין.

קיימים סוגים שונים של מסננים המסוגלים לבצע הפרדה של הסידן והמגנזיום מן המים, או כאלה המונעים התגבשות של אבנית כתוצאה משימוש במים – במיוחד כשהם מתחממים.

כך מתקבלים מים המפחיתים את הפגיעה במכשירי החשמל השונים בבית, חוסכים בחשמל ובהוצאות, משאירים את השיער והעור רכים וחלקים למגע לאחר רחצה ואף אינם משאירים כתמים על משטחי נירוסטה, מתכת, או זכוכית.

לסיכום

מסנן מים הוא הפתרון האפקטיבי לשמירה על מים רכים בבית, המתאימים גם לשתייה. חברת עמיעד מייצרת ומספקת מסננים ביתיים איכותיים, ניתנים להתקנה על הצינור הראשי. הם מותאמים לאקלים המקומי ועומדים בתקן הישראלי לטיהור מים והפחתת אבנית.

אם גם אתם מעוניינים להתקין מסנן שישמור על הבית שלכם מפני נזקי אבנית, צרו איתנו קשר למידע נוסף.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות