שאלות נפוצות

 • כיצד מסנן עמיעד מפחית אבנית?

  האבנית במי השתייה שלנו מורכבת מיוני סידן, מגנזיום ויוני מימן פחמתי (ביו קרבונט) הנחשבים למינרלים טובים המספקים חלק מחוסרי המינרלים בגוף האדם – במיוחד חוסרי סידן ומגנזיום.
  האבנית שוקעת על גבי גופי החימום, צנרת הבית ואביזרי המים השונים, בעיקר בתהליך חימום המים – תהליך המאיץ את שקוע האבנית.
  תהליך שקיעת האבנית מופרע ומופסק כאשר המים העוברים במסנן באים במגע עם הסיליפוס בתנאים נכונים (זמן מגע וטכנולוגיות זרימה). הסיליפוס נמס באיטיות במים בהתאם לספיקת המים וכמות האבנית, ונדרש לחדש אותו אחת ל-6 חודשים או כל 125 מ”ק.

 • האם מסנן עמיעד בעל תו תקן?

  מסנן המים של עמיעד הינו בעל אישור מכון התקנים. התקן בו אנו נדרשים לעמוד הוא תקן מס’ 1505 של מכון התקנים הישראלי – המייעד את המסנן על כלל חלקיו וגם את מחסנית הסיליפוס – לשימוש למי שתייה. פרוטוקול הבדיקה מורכב מעשרות בדיקות שונות אשר מכשירות את המסנן לשימוש בטוח ועל פי התקן לשימוש לצרכן הפרטי. לצפייה בתעודות:
  תקן מי שתיה סופר ספיר – מכון התקנים
  אישור מכון התקנים לסיליפוס

 • מהו תקן מי שתיה?

  מי השתייה בישראל, בניגוד למדינות רבות בעולם, מטופלים ע”י מקורות ותאגידי המים, ומגיעים לצרכן הפרטי  באיכות טובה יחסית (בישראל גם תשתיות הולכת המים מטופלות בסטנדרט גבוה). המים המיועדים לשתייה, עוברים תהליך של הכלרה ומכילים את המינרלים הנדרשים לנו כצרכנים, בכדי לשמור על בריאותנו התקינה. התקן בישראל מגדיר לנו במדויק כיצד לטפל במי השתיה לבית הפרטי.

  תקן זה נבדק אחת לשנה ומאושר ע”י מכון התקנים.
  קישור לאתר מכון התקנים
  קישור לאתר מכון התקנים
  קישור לתעודה באתר

 • על אלו מכשירים ו/או תשתיות מגן מסנן האבנית של עמיעד?

  דוד שמש, מכונת כביסה, מדיח כלים, מכונת קפה, כמו גם צנרת המים, ברזים ואטמים באסלות. למעשה בכל מקום בו עוברים המים וקיימת סכנה שאבנית תשקע ותיצמד לגוף החימום או לדופן הצנרת.

 • כיצד אנו חוסכים בחשמל ובכסף?

  כאשר האבנית נדבקת לגוף החימום היא יוצרת שכבת בידוד. זמן ויעילות החימום מתארכים – וכפועל יוצא עלויות החשמל עולות (לדוגמה זמן חימום המים בדוד השמש, במכונת הכביסה ואפילו בקומקום החשמלי). ככלל אצבע, עובי אבנית של 1מ”מ אבנית מעלה את צריכת החשמל בכ-10%.

  המחיר יכול להיות משמעותי ביותר. מלבד עלויות החשמל, נזק נוסף נגרם בצנרת הביתית אשר נסתמת עד למצב בו המים אינם עוברים (ממש כמו סתימת עורקים בגוף האדם). בהתקנת מסנן דירתי או ביתי וטיפול נכון אנו מאריכים את זמן חייהם של גופי החימום ותקינותם לשנים רבות, מבלי להגיע לתחזוקת שבר אלא כפעולת מניעה קבועה בתחזוקת הבית.

 • מהו היתרון בהתקנת פילטר מים ע"י מתקין מורשה של עמיעד?

  צוות מתקיני הבית של עמיעד, נבחרו בקפידה ועומדים בכל הקריטריונים וערכי הליבה של עמיעד. מקצועיות, יושרה והגינות, שירות אישי ושאיפה למצוינות הנם רק חלק מהיתרונות להם זוכים ללקוחותינו. במהלך ההתקנה, מעביר המתקין הדרכה על אופן השימוש, הטיפול, התפעול והתחזוקה. עונה על כל שאלות הלקוח ומהווה כתובת נוספת בעת הצורך.
  לרשימת המתקינים המורשים של עמיעד

 • האם הפילטרים מסננים אבנית?

  ליתר דיוק, אנו מטפלים באבנית ומסננים את המים מחלקיקים. רשת הסינון בדרגת 50 מיקרון מיועדת לעצור לכלוך וחלקיקים (חול, אבנים קטנות, חלודה) אשר מגיעים לתשתית המים הביתית ונעצרים ברשת הסינון ולכן התהליך הוא סינון מים. המחסנית עם כדוריות הסיליפוס מטפלת בהפחתת האבנית. שני האלמנטים נמצאים בתוך גוף המסנן ומשולבים יחדיו.

 • מהו מכלול מורה סתימה?

  המכלול קיים במסנן ‘סופר ספיר’ ואינו קיים בדגמים אחרים – מדובר במאפיין הנותן אינדיקציה לניקוי נדרש של רשת הסינון. המנגנון מזהה את הפרש הלחצים בין כניסת המים לבית לבין היציאה, באם רשת הסינון שלנו בדרגת 50 מיקרון נסתמת מלכלוך אין ביכולת המים לעבור בלחץ נדרש לתוך הבית שלנו עקב הסתימה ולנו לא יהיה לחץ בברזים. לכן הכפתור האדום במכלול מורה הסתימה יעלה למעלה וייתן לנו התראה על כך. המהלך הבא יהיה תחזוקה וניקוי רשת הסינון והחזרת המסנן לפעילות שגרתית עם לחץ מים תקין.

 • מה היתרון בהתקנת מסנן בכניסה לבית (אל מול התקנה לפני מכשיר בודד)?

  היתרון שבהתקנת מסנן ביתי בכניסה לבית הוא בכך שבנקודה אחת אסטרטגית לאחר שעון המים אנו מטפלים בכלל התשתיות ומוצרי החשמל שלנו: הצנרת, הברזים, גופי החימום, מכונת הקפה ועוד, מבלי צורך לפצל מסננים לכל מוצר בנפרד. כך אנו מקבלים מים מטוהרים, מופחתי אבנית – בכל ברז בבית המחובר לאותה תשתית. (שומר הראש שלנו נמצא בכניסה לבית).

 • יש לי מסנן "מיני ספיר" – למה כדאי לשדרג ל"ספיר אלפא"?

  באמצעות ערכת הסבה תוכלו בקלות לשדרג את המיני ספיר שלכם לספיר אלפא, במחיר משתלם – עם כל היתרונות:
  המסנן הקיים יהפוך לבעל תקן 1505 של מכון התקנים לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי – סינון וטיהור.
  עם ההתקנה תוכלו להירשם ולחדש את האחריות למסנן הקיים ללא עלות נוספת.
  המסנן המשודרג – הכולל רשת נירוסטה ומחסנית סיליפוס – יעניק פתרון טוב יותר להפחתת אבנית.
  הרכבה עצמית פשוטה – ללא צורך במתקין.
  לצפייה בערכת שדרוג מיני ספיר לספיר אלפא >>

 • כל כמה זמן נדרש לבצע תחזוקה למסנן ומה היא כוללת?

  תחזוקה שוטפת של מסנן דורשת החלפת מחסנית עם כדוריות סיליפוס אחת לתקופה. אנו מחשבים זאת עפ”י צריכה ממוצעת בבית של 4-5 נפשות שהיא כ- 300 קוב שנתי בקירוב, ולכן החלפת מחסנית סיליפוס נדרשת לאחר חצי שנה וזאת בכדי לייצר רצף נכון ויעיל של טיפול מונע לתשתיות המים בבית (בדיוק כמו הכנסת רכב לטיפול בצורה סדורה). הקפדה נכונה משמעותה הימנעות מצבירת אבנית – במידה ולא נבצע תחזוקה בזמן – יעילות הסיליפוס תפחת בתהליך מתמשך וצבירת האבנית תהיה בהתאם.

 • האם ניתן לבצע תחזוקה באופן עצמאי?

  ניתן לבצע תחזוקה באופן עצמאי: בכל אריזת מחסנית יש הוראות ברורות להחלפה עפ”י שלבים ובליווי איור. כמו כן ניתן להתקשר אלינו ולקבל עזרה מנציג שירות לקוחות.

 • מה תפקיד הרשת במסנן?

  הרשת מונעת כניסה של חול וחלקיקים אחרים שנמצאים במערכת המים. המים בארץ בניגוד לרבות ממדינות העולם מטופלים בצורה טובה ומובאים לנו הצרכנים באיכות שמאפשרת לנו שימוש בטוח ומים טובים לשתיה. טעם המים נובע לעיתים רבות מהוספת מינרלים ואו הכלרת המים (הכלור מונע ומחסל חיידקים אשר נמצאים במים ומסכנים את בריאותנו). יחד עם זאת, עדיין יש כניסת לכלוך בתשתיות הראשיות שרשת הסינון בכניסה לבית תעצור.

 • האם יש פתרון לבניה משותפת / רוויה?

  יש לנו מגוון פתרונות לבנייה הרוויה. בדרך כלל נדרשת פגישה להבנת היקף הפרויקט בכדי להתאים את סוג המסנן ודרך תפעולו להמשך. בבתים בבניה הרוויה ישנם מאגרי מים משותפים לשתיה ומהם המים מסופקים לצרכנים בבניין. המסנן מטפל במים אשר נכנסים למאגר המשותף ולכן הצרכן הפרטי מקבל מים אשר טופלו ונהנה מכך מבלי שנדרש להתקין מסנן בכניסה לדירה הפרטית שלו. התחזוקה פשוטה ומתבצעת אחת לתקופה בעלויות נמוכות מאוד.

 • האם ניתן להתקין מסנן בזוויות התקנה שונות?

  ניתן להתקין את המסנן בזוויות שונות, אין לזה השפעה על ביצועי העבודה של המסנן. אנו ממליצים – בעיקר בכדי להקל על התפעול הנכון – להתקין את המסנן בהתקנה סטנדרטית, כאשר ההתקנה מבוצעת כשהמסנן מותקן אנכית וכוסית המסנן והברז מותקנים כלפי מטה. נוחות התפעול בצורה הזו היא מיטבית.

 • האם ניתן / רצוי להתקין מסנן על קו מים חמים?

  איננו ממליצים להתקין מסנן על קו מים חמים וזאת משתי סיבות עיקריות:
  1. יעילות הטיפול של הסיליפוס גבוהה מאוד כאשר המסנן מותקן על תשתית המים קרים בכניסה הראשית לבית. טווח הטמפרטורה היעיל של הסיליפוס הוא עד 87o צלסיוס.
  2. מים חמים בטמפרטורה לא מבוקרת, יכולים לפגוע בחלקי המסנן: בעיקר באטמים שהם חלק מאוד חשוב במבנה המסנן ואף לגרום לעיוות בגוף המסנן. לכן לא מומלץ וגם אין אחריות להתקנה שכזו.

 • באילו תחומים מתמחה חברת עמיעד?

  עמיעד מערכות מים, החברה המובילה בעולם – מזה למעלה מ-55 שנים – בתחום סינון המים להשקיה, תעשייה, מוניציפלי, מי נטל, דלק וגז, מכרות וסינון ביתי – משקיעה משאבים רבים בחדשנות בתחום הטיפול במים ופתרונות סינון.
  עמיעד לוקחת חלק בפרויקטים גדולים בעולם בתחום התפלת המים לשתייה.
  עם השנים, פיתחה קו מוצרים רחב של מסננים אוטומטיים היעילים בשוק, על בסיס טכנולוגיות סינון מתקדמות (דסקיות, רשת, חוטים וחצץ).
  מסנני עמיעד מערכות מים, עומדים בדרישות המחמירות ביותר של השוק והלקוחות, בעולם עם צרכים מגוונים, ואיכות מים הולכת ויורדת.
  בזכות התשוקה, המומחיות, ניסיון מצטבר רב שנים וידע רחב של אנשי המקצוע שלנו, אנו ממשיכים לפתח פתרונות סינון חדשניים בכדי לענות על האתגרים הרבים הניצבים לפתחנו בעולם החקלאות ובתחום המים.
  בכולם, עמיעד מקפידה על ייצור באיכות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שימת לב ליעילות ולמהימנות מערכות הסינון.
  מחויבותה למצוינות, ותשומת הלב שלנו לשירות הלקוחות, מגבות את המערכות שאנו מייצרים, ומספקות ללקוחותינו מעטפת שלמה וערך מוסף גבוה.

לשאלות נוספות תוכלו לפנות אלינו ישירות בעמוד יצירת קשר