רוצה לדעת עוד על סינון ביתי?

האבנית במי השתייה שלנו מורכבת מיוני סידן, מגנזיום ויוני מימן פחמתי (ביו קרבונט) הנחשבים למינרלים טובים המספקים חלק מחוסרי המינרלים בגוף האדם – במיוחד חוסרי סידן ומגנזיום.

האבנית שוקעת על גבי גופי החימום, צנרת הבית ואביזרי המים השונים, בעיקר בתהליך חימום המים – תהליך המאיץ את שקוע האבנית.

תהליך שקיעת האבנית מופרע ומופסק כאשר המים העוברים במסנן באים במגע עם הסיליפוס בתנאים נכונים (זמן מגע וטכנולוגיות זרימה). הסיליפוס נמס באיטיות במים בהתאם לספיקת המים וכמות האבנית, ונדרש לחדש אותו: החלפת מחסנית במסנני עמיעד אלפא ועמיעד סופר אחת ל-6 חודשים או 125,000 ליטר, ובמסנן עמיעד קומפקט אחת ל-4 חודשים או 85,000 ליטר.

עמיעד סופר / עמיעד אלפא / עמיעד קומפקט >
תו תקן סיליפוס >

מסנן המים של עמיעד הינו בעל אישור מכון התקנים. התקן בו אנו נדרשים לעמוד הוא תקן מס’ 1505 של מכון התקנים הישראלי – המייעד את המסנן על כלל חלקיו וגם את מחסנית הסיליפוס – לשימוש למי שתייה. פרוטוקול הבדיקה מורכב מעשרות בדיקות שונות אשר מכשירות את המסנן לשימוש בטוח ועל פי התקן לשימוש לצרכן הפרטי. לצפייה בתעודות:
עמיעד סופר / עמיעד אלפא / עמיעד קומפקט >
קישור לאתר מכון התקנים

מי השתייה בישראל, בניגוד למדינות רבות בעולם, מטופלים ע”י מקורות ותאגידי המים, ומגיעים לצרכן הפרטי  באיכות טובה יחסית (בישראל גם תשתיות הולכת המים מטופלות בסטנדרט גבוה). המים המיועדים לשתייה, עוברים תהליך של הכלרה ומכילים את המינרלים הנדרשים לנו כצרכנים, בכדי לשמור על בריאותנו התקינה. התקן בישראל מגדיר לנו במדויק כיצד לטפל במי השתיה לבית הפרטי.
תקן זה נבדק אחת לשנה ומאושר ע”י מכון התקנים.
עמיעד סופר / עמיעד אלפא / עמיעד קומפקט >
קישור לאתר מכון התקנים

דוד שמש, מכונת כביסה, מדיח כלים, מכונת קפה, כמו גם צנרת המים, ברזים ואטמים באסלות. למעשה בכל מקום בו עוברים המים וקיימת סכנה שאבנית תשקע ותיצמד לגוף החימום או לדופן הצנרת.

כאשר האבנית נדבקת לגוף החימום היא יוצרת שכבת בידוד. זמן ויעילות החימום מתארכים – וכפועל יוצא עלויות החשמל עולות (לדוגמה זמן חימום המים בדוד השמש, במכונת הכביסה ואפילו בקומקום החשמלי). ככלל אצבע, עובי אבנית של 1מ”מ אבנית מעלה את צריכת החשמל בכ-10%.
המחיר יכול להיות משמעותי ביותר. מלבד עלויות החשמל, נזק נוסף נגרם בצנרת הביתית אשר נסתמת עד למצב בו המים אינם עוברים (ממש כמו סתימת עורקים בגוף האדם). בהתקנת מסנן דירתי או ביתי וטיפול נכון אנו מאריכים את זמן חייהם של גופי החימום ותקינותם לשנים רבות, מבלי להגיע לתחזוקת שבר אלא כפעולת מניעה קבועה בתחזוקת הבית.

צוות מתקיני הבית של עמיעד, נבחר בקפידה ועומד בכל הקריטריונים וערכי הליבה של עמיעד. מקצועיות, יושרה והגינות, שירות אישי ושאיפה למצוינות הנם רק חלק מהיתרונות להם זוכים ללקוחותינו. במהלך ההתקנה, מעביר המתקין הדרכה על אופן השימוש, הטיפול, התפעול והתחזוקה. עונה על כל שאלות הלקוח ומהווה כתובת נוספת בעת הצורך.

להתקנה באמצעות מתקין עמיעד – נא צרו קשר בטלפון: 04-6655100 | 2958*

ליתר דיוק, אנו מטפלים באבנית ומסננים את המים מחלקיקים. רשת הסינון בדרגת 50 מיקרון מיועדת לעצור לכלוך וחלקיקים (חול, אבנים קטנות, חלודה) אשר מגיעים לתשתית המים הביתית ונעצרים ברשת הסינון ולכן התהליך הוא סינון מים. המחסנית עם כדוריות הסיליפוס מטפלת בהפחתת האבנית. שני האלמנטים נמצאים בתוך גוף המסנן ומשולבים יחדיו.

המכלול קיים במסנן ‘עמיעד סופר’ ואינו קיים בדגמים אחרים – מדובר במאפיין הנותן אינדיקציה לניקוי נדרש של רשת הסינון. המנגנון מזהה את הפרש הלחצים בין כניסת המים לבית לבין היציאה, באם רשת הסינון שלנו בדרגת 50 מיקרון נסתמת מלכלוך אין ביכולת המים לעבור בלחץ נדרש לתוך הבית שלנו עקב הסתימה ולנו לא יהיה לחץ בברזים. לכן הכפתור האדום במכלול מורה הסתימה יעלה למעלה וייתן לנו התראה על כך. המהלך הבא יהיה תחזוקה וניקוי רשת הסינון והחזרת המסנן לפעילות שגרתית עם לחץ מים תקין.

היתרון שבהתקנת מסנן ביתי בכניסה לבית הוא בכך שבנקודה אחת אסטרטגית לאחר שעון המים אנו מטפלים בכלל התשתיות ומוצרי החשמל שלנו: הצנרת, הברזים, גופי החימום, מכונת הקפה ועוד, מבלי צורך לפצל מסננים לכל מוצר בנפרד. כך אנו מקבלים מים מטוהרים, מופחתי אבנית – בכל ברז בבית המחובר לאותה תשתית. (שומר הראש שלנו נמצא בכניסה לבית).

כדאי לבחור את המסנן שמתאים לכם. מסנן מים דירתי, המכונה פעמים רבות גם מסנן מים ביתי, מאפשר לנו ליהנות ממים שעברו תהליך סינון המפחית פסולת העלולה להגיע ממקורות שונים. מסנני מים ביתיים מסוימים, כמו המסננים המקוריים של עמיעד, מפחיתים בתהליך הסינון גם אבנית. מסנן המים הביתי של עמיעד אינו מסנן מים דירתי תת-כיורי (אוסמוזה הפוכה) אלא מותקן בסמוך לשעון המים הממוקם ברוב המקרים מחוץ לדירה או הבית, על קו המים הראשי. כך הוא משרת את כל הבית – ולא רק ברז מסוים – במים מטוהרים מופחתי אבנית. הרי חשוב לכולנו שהמים שאנו צורכים בבית יהיו צלולים, נקיים יותר, מטוהרים ומופחתי אבנית.

כחלק מהדאגה לאיכות החיים שלנו, רצוי שנדאג לאיכות המים בבית. ישנן דרכים שונות לבחירת מטהר מים, ועלינו לשאול את עצמנו מהם הדברים החשובים לנו: האם אנו מחפשים מטהר מים שיטפל במי השתייה בלבד באוסמוזה הפוכה או מסנן ביתי? האם אנו מצפים שהמים המטוהרים יגיעו לברז ספציפי או לכל הברזים בבית? האם גם חשוב לנו שהמים יכילו פחות אבנית וכך גם נשמור על הצנרת הביתית, הברזים ואפילו על גופי החימום במכשירי החשמל? מהי אמינות המכשיר שאנו מתקינים?
המסנן הביתי של עמיעד נושא תו תקן של מכון התקנים בתחום מערכות לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי – סינון וטיהור. מלבד זאת הוא מצטיין בהפחתת האבנית במים ובכך מגן על גופי החימום במכשירי החשמל, חוסך באנרגיה ובהוצאות מיותרות.
המסנן של עמיעד אינו תת-כיורי ואינו מונח על משטח השיש במטבח. אלא מותקן בסמוך לשעון המים הממוקם ברוב המקרים מחוץ לדירה או הבית, על קו המים הראשי. כך הוא משרת את כל הבית ולא ברז מסוים.

אם השקעתם בגינה, כדאי לוודא שמערכת ההשקיה פועלת ומתוחזקת באופן תקין. הצנרת והטפטפות חשופות לחול ולאבק, ללכלוך ולתנאי מזג האוויר. ככל שהמים העוברים במערכת נקיים יותר ורמת האבנית בהם מופחתת – כך תהיה מוגנת יותר מסתימות ומהצטברות אבנית. לכן רצוי להתקין פילטר בסמוך לברז הראשי של הבית (או הגינה). כידוע, אחד היתרונות של המסנן הביתי של עמיעד הוא הפחתת האבנית במים הזורמים בצנרת הראשית, וכמובן גם במערכת ההשקיה (כפי שמופיע באתר Ynet).

באמצעות ערכת הסבה תוכלו בקלות לשדרג את המיני שלכם לעמיעד אלפא, במחיר משתלם – עם כל היתרונות:
המסנן הקיים יהפוך לבעל תקן 1505 של מכון התקנים לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי – סינון וטיהור.
עם ההתקנה תוכלו להירשם ולחדש את האחריות למסנן הקיים ללא עלות נוספת.
המסנן המשודרג – הכולל רשת נירוסטה ומחסנית סיליפוס – יעניק פתרון טוב יותר להפחתת אבנית.
הרכבה עצמית פשוטה – ללא צורך במתקין.
לצפייה בערכת שדרוג מיני לעמיעד אלפא >>

תחזוקה שוטפת של מסנן דורשת החלפת מחסנית עם כדוריות סיליפוס אחת לתקופה. אנו מחשבים זאת עפ”י צריכה ממוצעת בבית של 4-5 נפשות שהיא כ- 300 קוב שנתי בקירוב, ולכן החלפת מחסנית סיליפוס נדרשת מדי תקופה, כדי לייצר רצף נכון ויעיל של טיפול מונע לתשתיות המים בבית (בדיוק כמו הכנסת רכב לטיפול בצורה סדורה). מומלץ להחליף מחסנית סיליפוס במסנני עמיעד אלפא ועמיעד סופר אחת ל-6 חודשים או 125,000 ליטר, ובמסנן עמיעד קומפקט אחת ל-4 חודשים או 85,000 ליטר. הקפדה נכונה משמעותה הימנעות מצבירת אבנית – במידה ולא נבצע תחזוקה בזמן – יעילות הסיליפוס תפחת בתהליך מתמשך וצבירת האבנית תהיה בהתאם.

ניתן לבצע תחזוקה באופן עצמאי: בכל אריזת מחסנית יש הוראות ברורות להחלפה עפ”י שלבים ובליווי איור. כמו כן ניתן להתקשר אלינו ולקבל עזרה מנציג שירות לקוחות.

הרשת מונעת כניסה של חול וחלקיקים אחרים שנמצאים במערכת המים. המים בארץ בניגוד לרבות ממדינות העולם מטופלים בצורה טובה ומובאים לנו הצרכנים באיכות שמאפשרת לנו שימוש בטוח ומים טובים לשתיה. טעם המים נובע לעיתים רבות מהוספת מינרלים ואו הכלרת המים (הכלור מונע ומחסל חיידקים אשר נמצאים במים ומסכנים את בריאותנו). יחד עם זאת, עדיין יש כניסת לכלוך בתשתיות הראשיות שרשת הסינון בכניסה לבית תעצור.

יש לנו מגוון פתרונות לבנייה הרוויה. בדרך כלל נדרשת פגישה להבנת היקף הפרויקט בכדי להתאים את סוג המסנן ודרך תפעולו להמשך. בבתים בבניה הרוויה ישנם מאגרי מים משותפים לשתיה ומהם המים מסופקים לצרכנים בבניין. המסנן מטפל במים אשר נכנסים למאגר המשותף ולכן הצרכן הפרטי מקבל מים אשר טופלו ונהנה מכך מבלי שנדרש להתקין מסנן בכניסה לדירה הפרטית שלו. התחזוקה פשוטה ומתבצעת אחת לתקופה בעלויות נמוכות מאוד.

ניתן להתקין את המסנן בזוויות שונות, אין לזה השפעה על ביצועי העבודה של המסנן. אנו ממליצים – בעיקר בכדי להקל על התפעול הנכון – להתקין את המסנן בהתקנה סטנדרטית, כאשר ההתקנה מבוצעת כשהמסנן מותקן אנכית וכוסית המסנן והברז מותקנים כלפי מטה. נוחות התפעול בצורה הזו היא מיטבית.

איננו ממליצים להתקין מסנן על קו מים חמים וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. יעילות הטיפול של הסיליפוס גבוהה מאוד כאשר המסנן מותקן על תשתית המים קרים בכניסה הראשית לבית. טווח הטמפרטורה היעיל של הסיליפוס הוא עד 87o צלסיוס.
2. מים חמים בטמפרטורה לא מבוקרת, יכולים לפגוע בחלקי המסנן: בעיקר באטמים שהם חלק מאוד חשוב במבנה המסנן ואף לגרום לעיוות בגוף המסנן. לכן לא מומלץ וגם אין אחריות להתקנה שכזו.

עמיעד מערכות מים, החברה המובילה בעולם – מזה למעלה מ-55 שנים – בתחום סינון המים להשקיה, תעשייה, מוניציפלי, מי נטל, דלק וגז, מכרות וסינון ביתי – משקיעה משאבים רבים בחדשנות בתחום הטיפול במים ופתרונות סינון.
עמיעד לוקחת חלק בפרויקטים גדולים בעולם בתחום התפלת המים לשתייה.
עם השנים, פיתחה קו מוצרים רחב של מסננים אוטומטיים היעילים בשוק, על בסיס טכנולוגיות סינון מתקדמות (דסקיות, רשת, חוטים וחצץ).
מסנני עמיעד מערכות מים, עומדים בדרישות המחמירות ביותר של השוק והלקוחות, בעולם עם צרכים מגוונים, ואיכות מים הולכת ויורדת.
בזכות התשוקה, המומחיות, ניסיון מצטבר רב שנים וידע רחב של אנשי המקצוע שלנו, אנו ממשיכים לפתח פתרונות סינון חדשניים בכדי לענות על האתגרים הרבים הניצבים לפתחנו בעולם החקלאות ובתחום המים.
בכולם, עמיעד מקפידה על ייצור באיכות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שימת לב ליעילות ולמהימנות מערכות הסינון.
מחויבותה למצוינות, ותשומת הלב שלנו לשירות הלקוחות, מגבות את המערכות שאנו מייצרים, ומספקות ללקוחותינו מעטפת שלמה וערך מוסף גבוה.

יותר משתלם ובטוח
לקנות מעמיעד

יותר משתלם ובטוח
לרכוש מעמיעד

מוצר ישראלי

מוצר ישראלי

תו תקן

תו תקן