סינון מים חמים וקרים – מערכת טיהור מים ביתית

סינון מים חמים וקרים - מערכת טיהור מים ביתית

סינון מים – מערכת טיהור מים ביתית

עם השנים, התוודע הציבור בישראל לפרסומים שונים אודות איכות המים בארץ ועל פתרונות שונים להטבתם. ללא קשר לאיכותם, במים יש חומרים הגורמים לנזקים לצנרת, לגופי חימום ולתשתיות נוספות, כמו גם לבעיות אסתטיות, לאי נוחות ולהוצאות בלתי מבוטלות לאורך השנים. את רוב הבעיות הללו, ניתן לפתור על ידי התקנת מערכת סינון מים המבוססת על טכנולוגיות, תהליכים ומסננים שונים.

כמה מילים על בעיית האבנית

אחת הבעיות העיקריות, שעימה צריכה להתמודד מערכת טיהור מים ביתית הינה האבנית המוכרת היטב לציבור בארץ. מאחר וחלק מהמים בישראל נשאבים מאקוויפר הם מכילים סידן, מימן פחמתי הנוצר עקב המסת סלעי הגיר במי גשמים. האבנית מתבטאת בשכבה לבנה-אפורה מוצקה, המצטברת לרוב בסביבת גופי חימום של מכשירים חשמליים כגון דוד מים, מכונת כביסה וכדומה.

ישנן שמועות, לפיהן אבנית גורמת לאבנים בכליות, אך על פי ארגוני הבריאות המובילים בעולם אין קשר כזה. יחד עם זאת, אין חולק על כך שהאבנית מהווה מטרד אסתטי, משפיעה על סגנון ואיכות החיים ואף גורמת להוצאות מיותרות.

מערכת טיהור מים ביתית
ניתן לומר שהבעיה העיקרית הנוצרה בעקבות האבנית, עימה מתמודדת מערכת טיהור מים, קשורה לאו דווקא לבריאות אלא לנזקים אסתטיים וכלכליים במכשירים ובתשתיות. היווצרות משקע האבנית גדל באופן משמעותי בסביבת מים חמים כמו במיחמים בהם המים מורתחים לאורך זמן ועל גופי חימום במכשירים חשמליים (דוד, מכונת כביסה, מדיח, קומקום חשמלי, מכונת קפה וכדומה). משקע האבנית המצטבר על גופי החימום מוביל לצריכת חשמל מוגברת ולקיצור חיי המכשירים. כל מילימטר אבנית על גוף החימום משמעותו הגדלת צריכת החשמל ב-10 אחוזים. בנוסף, עלולה האבנית להוביל לסתימות בצנרת, במערכת ההשקיה, בברזים ובראשי המקלחת בבית, להוצאות גבוהות ומיותרות ואף לפגיעה באיכות החיים ברמה מסוימת.

איך עובדת מערכת טיהור מים

כאמור, טיהור מים יכול להתבסס על מערכות טכנולוגיות ותהליכים שונים, אשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. ישנם מסננים המתבססים על מחסניות המכילות סילגארד (סיליפוס) המוכר כחומר וותיק ויעיל מאוד לטיפול באבנית. הסילגארד (סיליפוס), מונע ממנה להתגבש על גופי החימום והברזים בבית ובתוך הצנרת. מבין כלל המערכות הקיימות כיום, כדוריות הסילגארד (סיליפוס) נחשבות לשיטה הטובה ביותר מבחינת עלות – תועלת. המסנן עצמו מותקן, אחרי השעון על קו המים הראשי של הבית, וכך מתקבלת הגנה על כל המערכות בבית. כלומר, הפחתת האבנית מתבצעת בצורה גורפת במים המגיעים לכל הברזים המחוברים למערכת הראשית בבית. שיטה זו, אינה מתחילה ומסתיימת בברזים אלא גם מגינה גם על הצנרת וכמובן, על מכשירי החשמל עם גופי החימום. היא למעשה, אינה פוגעת במינרלים החיוניים הקיימים במים ואינה מצריכה חיבור לחשמל, אלא מבוססת על זרימת המים דרך המסנן. ראוי לציין כי קיימים בשוק מסננים שונים לטיהור מים. במסנן מבוסס סילגארד (סיליפוס) יש שני אלמנטים חשובים רשת 50 מיקרון נירוסטה להפחתת חלקיקים ומחסנית סילגארד (סיליפוס) להפחתת שיקוע אבנית. חשוב להדגיש כי חברת עמיעד היא החברה היחידה בישראל, המחזיקה בתו תקן ישראלי לסינון וטיהור מי שתייה. מסנני המים הביתיים של עמיעד, ניתנים להתקנה גם בבתים פרטיים וגם בבנייני מגורים על קו המים הראשי בכניסה לבית. המסננים ידועים כבעלי טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית והם פותחו בהתאם לתנאי האקלים הישראלי החם. כאמור, הם מגינים על הצנרת הביתית, על מכשירי החשמל, על מערכת ההשקיה ואף חוסכים בהוצאות גבוהות ומיותרות.

השוואה למערכות אחרות לטיהור מים

כאמור, ישנן עוד שיטות ומערכות לטיהור מים כמו שיטת האוסמוזה ההפוכה אשר לרוב מיושמת בתעשייה ומוצעת גם לבתים פרטיים. שיטה זו, מצריכה חיבור לחשמל וניתנת להתקנה רק ליד ברזים ספציפיים (לא על הקו הראשי).

החסרונות העיקריים של שיטה זו, הם שהיא מוציאה מהמים את כל המינרלים וכי תיתכנה עלויות גבוהות כתוצאה מהתקנה מסורבלת, בוודאי אם מבקשים פתרון למספר ברזים בבית.

סינון מים חמים וקרים

כמו”כ אוסמוזה הפוכה אינה בהכרח מיועדת להגנה על הצנרת, וכרוכה לעיתים בבזבוז גדול של מים.

שיטה נוספת היא סינון פחם פעיל שגם היא מקומית בלבד. היא מצריכה החלפה של הפחם מעת לעת ולמעשה אינה מסננת חיידקים או מקטינה את כמות האבנית. גם מסננים מכאניים או נורות UV אינם מקטינים את כמות האבנית.

לעומת זאת, מערכת אבץ ונחושת מאפשרת לשטוף ביתר קלות את האבנית המצטברת והיא מצריכה חיבור קבוע לחשמל.

לפרטים נוספים על המסננים שלנו ולקבלת הכוונה מקצועית, הינכם מוזמנים לפנות אלינו במספר 046655100 או חייגו 2958*.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות