מצאתם אבנית במדיח הכלים? הנה כמה פתרונות בשבילכם

ניקוי אבנית במדיח כלים

כיצד לנקות אבנית מהמדיח – טיפים מקצועיים לניקוי אבנית

אבנית היא בעיה מוכרת אשר גורמת לתקלות במכשירים ביתיים רבים, כולל במדיח הכלים. אם אתם מזהים משקעים לבנים או כתמים על כוסות השתייה שיוצאות מהמדיח, יתכן שזהו הסימן שהגיע הזמן לטפל בבעיית האבנית בבית.

במאמר הבא תוכלו ללמוד איך לבצע ניקוי אבנית במדיח כלים בקלות ואיך למנוע את היווצרות האבנית מלכתחילה, כך שתוכלו להנות ממדיח כלים תקין ומכלים נקיים ומבריקים.

אבנית במדיח כלים – גורמים והשלכות

הגורמים העיקריים להיווצרות אבנית במכשירים ביתיים הן תגובות כימיות שקשורות למים קשים. מים קשים הם מים המכילים סידן, מגנזיום ולעיתים גם ברזל או מנגן, והם נפוצים מאוד במערכת המים בישראל.

ישנן שתי תגובות כימיות המביאות להיווצרות משקעים במגע עם מים קשים. התגובה הראשונה היא בין מים קשים לבין סבון. המגע בין הסבון ובין יוני הסידן והמגנזיום יוצר חומרים בלתי-מסיסים במים אשר שוקעים ומצטברים על גבי משטחים שונים. ניתן לראות את התופעה המוכרת לכולנו בהיווצרות כתמים על הברזים בחדר האמבטיה.

התגובה השנייה היא התגובה של מים קשים, בעיקר יוני הסידן, לחימום והרתחה. תהליך החימום יוצר חומר בלתי מסיס נוסף הנקרא אבנית. כאמור, ניתן לראות את התופעה בכל רחבי הבית – על גבי הברזים, במקלחון, על משטחי הנירוסטה במטבח, בתחתית הקומקום החשמלי ועוד.

הסרת אבנית במדיחי כלים

הבעיה חמורה יותר וקשה יותר לטיפול במערכות מים סגורות ובמקרים בהם הצטברות האבנית מתרחשת במקומות נסתרים מהעין, כמו למשל גופי החימום של מכשירים חשמליים כגון הדוד, מכונת הכביסה, מכונת הקפה וכמובן גם מדיח הכלים.

הצטברות אבנית במכשירים ביתיים אינה מהווה רק מטרד אסתטי אלא גם הוצאה כלכלית. מכשירים שעל גוף החימום שלהם הצטברה אבנית יפעלו ביעילות ירודה, יגרמו לבזבוז אנרגיה ולעלייה של כ- 10% בצריכת החשמל הביתית. במקרים רבים, בעיית אבנית לא מטופלת תביא בסופו של דבר להרס של גוף החימום ולתיקונים בעליות גבוהות ואף צורך בהחלפה של המכשיר כולו.

פתרונות ושיטות ניקוי אבנית מדיח כלים

בכל הנוגע לתהליך ניקוי מדיח כלים אבנית היא הגורם מספר אחת להפחתת יעילות העבודה של המדיח. אחת הדרכים לטפל בבעיה היא ריכוך מים. זהו תהליך בו המים עוברים דרך מערכת ריכוך מים מבוססת מלח אשר סופחת את היונים ומסלקת אותם. ישנם מכשירים ביתיים שמגיעים עם מרכך מים מובנה שהוא תא מלח ייעודי המסייע בשגרת הסרת אבנית במדיחי כלים ומכשירים נוספים.

החיסרון של מרכך מים מובנה הוא בכך שהוא פותר את הבעיה בצורה נקודתית ובמקרים רבים אינו נותן מענה מלא לבעיית האבנית ועלול לפעול בצורה חלקית או לא תקינה מבלי שהצרכן יוכל לדעת זאת.

כיוון שמכשירים ביתיים רבים משתמשים במערכת המים, בעיית האבנית היא בעיה רוחבית הדורשת התייחסות מקיפה ולא נקודתית. אחד הפתרונות היעילים ביותר להצטברות אבנית במכשירים ביתיים היא התקנת מסנן מים.

מסנן מים, כמו לדוגמה מסנן סילפוס של עמיעד, פועל בטכנולוגיה מתקדמת כדי להגן על הצנרת, מכשירי החשמל ומערכות ההשקיה בבית. פעילות המסנן מבטיחה פעולה תקינה של המערכת ושמירה על פעילות יעילה של המכשירים בבית, מה שמביא בתורו לחיסכון כספי ומונע תיקונים מיותרים.

המסנן של עמיעד פועל על ידי העברת המים דרך חומר שנקרא סילפוס. המגע עם חומר זה מונע מהיונים במים הקשים להתגבש ולשקוע בצנרת או במכשירים בהם הם עוברים.

הסרת אבנית ממדיח כלים ומכשירי חשמל ביתיים נוספים תהפוך לעניין קל ופשוט בזכות המסנן של עמיעד. המסנן בעל תו תקן לטיהור מים והפחתת אבנית, ומותאם לאקלים הישראלי.

עמיעד מציעה פתרונות סינון וטיפול מים מתקדמים ביותר מ-80 מדינות ברחבי העולם. עם ניסיון של שנים ובטכנולוגיה ישראלית מתקדמת, אנו בעמיעד יודעים לספק לצרכן הביתי והתעשייתי את קו המוצרים המתקדם ביותר לשמירה על מערכות מים נקיות ותקינות לאורך זמן.

כדי ליהנות ממים נקיים, הוצאות חשמל נמוכות ופעילות תקינה של המכשירים בבית – הזמינו עוד היום מסנן מים של עמיעד ותיהנו מהגנה מלאה למערכות המים שלכם. אנחנו כאן כדי להציע לכם שירות מתקדם, אמין ומקצועי, כולל התקנה בביתכם על ידי איש מקצוע מוסמך וליווי לאורך כל הדרך.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות