מסנן מים מתחת לכיור – האם זהו הפתרון הנכון?

מסנן מים מתחת לכיור

המים בישראל מאופיינים בריכוז גבוה של מינרלים.

שימוש במים בלתי מסוננים בטווח הארוך, גורם נזקים לצנרת הבית ואף למכשירי חשמל שונים הפועלים גם עם מים חמים, כמו דוד שמש, מכונת כביסה, מדיח כלים, בר מים ועוד, וכל זאת בגלל הצטברות אבנית.

ישראלים רבים מבקשים להתקין מסנן מים מתחת לכיור (תת-כיורי) בחשיבה כי מסנן מסוג זה הוא הפתרון המשולם לטיהור מים. 

האומנם? מהם היתרונות והחסרונות של מערכת סינון מים מתחת לכיור וכיצד בוחרים את הסוג המתאים לכם – במאמר שלפניכם.

סוגים נפוצים של מסנן מים: 

קיימים מספר סוגים של מסנני מים, חלקם מותקנים מתחת לכיור וחלקם על צינור המים הראשי בבית. 

לכל סוג של מערכת סינון יתרונות וחסרונות משלה כמו גם התאמה לצרכים שונים. אך לפני שניגשים לבדוק את המאפיינים של כל מתקן, חשוב לבדוק נושא עקרוני – האם יש למסנן אותו אתם בודקים תו תקן ישראלי למי שתיה.

סוגי המסננים הבולטים כיום בשוק:

  1. מסנן מכני – מתאים בעיקר לבתים עם צנרת מתכת ישנה. הוא מותקן על הצינור הראשי והוא אמור לסנן בעיקר לכלוך וחלודה. אינו מתאים להתקנה מתחת לכיור.
  2. מסנן פחם פעיל פועל ביעילות רק אם מתקינים אותו בנוסף למסנן מכני. מתאים להתקנה מתחת לכיור המטבח. הוא מנטרל את הריח והטעם של הכלור במי השתייה, על ידי ספיחה של הכלור. אבל אם לא מתקינים במקביל גם מסנן מכני, הוא עלול להיסתם עקב חלקיקי לכלוך.
  3. מערכת אוסמוזה הפוכה – מיועדת להתקנה מתחת לכיור. כוללת מסנן מכני וגם מסנן פחם פעיל, לצד ממברנה שתפקידה לספוח מינרלים ומלחים מהמים. החיסרון העיקרי של מערכת זו הוא שהיא צורכת כמות גדולה של מים (לפי מכון התקנים הישראלי) ומאפשרת בסופו של תהליך, להשתמש רק בכרבע מכמות המים שעוברים דרכה. זוהי מערכת יקרה מאוד המרחיקה את המינרלים מהמים ובכך מורידה את איכות מי השתייה.
  4. מסנן אבנית עם כדוריות סילגארד (סיליפוס) – מסנן זה נחשב אפקטיבי במיוחד, שכן הוא מותקן על צינור מים הראשי של הבית ולכן משפיע על כל המים בבית. הוא מגן על הצנרת והברזים וכן על מכשירי החשמל, ומטהר את מי השתייה תוך הפחתת שיקוע האבנית. כששיקוע האבנית מופחת, מלבד ההגנה על גופי החימום במכשירים הביתיים, ניתן לחסוך משמעותית בהוצאות החשמל.

יתרונות ייחודיים על מסנן מים של עמיעד

מסנן מים מתחת לכיור

המסננים הביתיים של עמיעד בעלי תו תקן ישראלי מסנן עם מחסניות סילגארד (סיליפוס) – הינו היחיד שיכול לסנן את כל המים בדירה ובבית וגם להגן עליהם מפני נזקי אבנית וחלודה.

בעזרת המסנן של עמיעד אתם לא רק מקבלים מי שתייה מטוהרים, אלא גם מגינים על הצנרת הביתית שלכם, על מערכת ההשקיה וגם על מכשירי החשמל הפועלים עם מים באמצעות גופי חימום, כמו מכונת כביסה, דוד שמש, מכונת קפה, בר מים, מדיח ועוד – מפני נזקי אבנית וחלודה.

הגנה זו מאפשרת חיסכון ארוך טווח בעלויות תיקונים ותחזוקת המכשירים וגם בעלויות האנרגיה (החשמל) השוטפות בבית.

בנוסף, אתם יודעים שרכשתם מכשיר בעל תו תקן לטיהור מים ולהפחתת אבנית של מכון התקנים ומקבלים את האחריות והשירות המקצועי של חברת עמיעד למערכות סינון המים המתקדמות שלה ולחלקים המקוריים.

למידע נוסף – צרו איתנו קשר!

אולי יעניין אתכם גם:

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות