מסנן מים לברז מטבח – האם זהו מכשיר נחוץ לבית?

ברז מטבח משולב טיהור מים

האם כדאי להתקין ברז מטבח משולב עם טיהור מים?

לאחרונה נראה שישנו להיט בשוק מסנני ומטהרי המים למיניהם: ברז מטבח משולב טיהור מים. לא מדובר בהתקנה של ברז מטבח עם מסנן מים (פילטר) בפייה – אלא במערכת סינון וטיהור מים שמטפלת במים לפני שהם נכנסים אל הברז עצמו וממוקמת מתחת לכיור. האם זה כדאי?

מהם היתרונות של ברז מטבח משולב מערכת טיהור?

היתרון הגדול ביותר של מערכת כזו הוא שאתם מקבלים מים מטופלים בברז הכיור במטבח שלכם, ממסנן שיודע בעיקר למנוע ריחות, צבע או טעם – אשר מגיעים עם המים.

האם זה כדאי או נחוץ?

מערכת סינון וטיהור המורכבת מתחת לכיור הביתי יכולה להיות תוספת מצוינת למערכת סינון ביתית המורכבת בכניסת המים לבית. המערכת שמחוברת לברז המטבח לא תעזור לכם למנוע היווצרות של אבנית במכונת הכביסה, בדוד השמש או החשמל, או בראש המקלחת שבחדר הרחצה.  

אם יש לכם כבר מערכת סינון ביתית, ברור שהיא מטפלת במים שמגיעים לכל חלקי הבית – כולל במטבח. במקרה כזה ההוצאה הנוספת על המערכת במטבח הינה עבור טיפול בדברים שאף מסנן ביתי לא מטפל בהם, כפי שציינו קודם.

האם יש חסרונות למערכת כזו?

חסרונות תמיד ניתן למצוא ובמקרה של מערכת סינון כזו, מדובר בעלות מאד גבוהה. המערכת מבוססת על מסנני פחם אותם יש להחליף בזמן – במקרה של מסננים אלו, אי החלפתם בזמן לא רק מורידה מיעילותם, היא אף עלולה לפגוע בבריאותכם. כמובן שחשוב להדגיש שמערכת סינון שכזו מותקנת רק על ברז אחד, כך שאינה תורמת דבר לשאר הברזים שבבית.

ברז מטבח משולב טיהור מים

בישראל מקורות מים לשתייה המספקים מים איכותיים ובטוחים לשתייה, אך אם אתם מרגישים את הצורך לשפר את מי השתייה שלכם בהיבט של טעם, ריח או צבע, בנוסף להגנה של מערכת המים הביתית מפני היווצרות אבנית והנזקים הנלווים לה באמצעות התקנת מסנן מים ביתי – אדרבא. מדובר, כאמור, במערכת אשר דורשת תחזוקה נפרדת וכרוכה בתוספת עלויות – אך אין כל קשר בינה לבין מסנן מים ביתי.

מהו הפתרון היעיל ביותר לסינון מי השתייה?

אין ספק שהפתרון היעיל ביותר והנכון ביותר כלכלית ובכלל – הינו התקנת מסנן מים עבור כל מערכת המים הביתית. מדובר במסנן הנמצא בסמוך לשעון המים הביתי, כך שהוא מסנן כל טיפה של מים המועברת ממערכת המים הציבורית אל הבית שלכם. כל מקום בביתכם בו יוצאים מים, מפיק מים שעברו דרך המסנן. כך תימנעו מהיווצרות אבנית בכל מקום בבית – בדוד, במכונת הכביסה, במדיח, בקומקום החשמלי, במקלחת – לא רק במטבח.

ברז מטבח משולב טיהור מים

איזה מסנן מים ביתי הוא המומלץ?

רוב בעלי המקצוע ממליצים על המסננים הביתיים של ״עמיעד מערכות מים״ כמסננים הטובים, האיכותיים והיעילים ביותר. מסנן עמיעד הוא מוצר ישראלי, העומד בכל הדרישות של מכון התקנים הישראלי ומשרד הבריאות. המסננים שלנו מותאמים לאקלים ולשוק המים הישראלי, וישמרו עליכם טוב יותר מכל מסנן מים ביתי אחר.

פנו אלינו

אתם מוזמנים לבקר אצלנו באתר ולקרוא עוד על המסננים שלנו ועל האופן בו אנו משתמשים בידע מדעי על מנת לשפר את איכות המים שאתם צורכים. כמובן שאנו גם זמינים בטלפון שמספרו 2958*פנו אלינו בכל שאלה או תהייה ואנו נשמח להעביר מידע ולעזור לכם לבחור את המסנן הבא שלכם.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות
  • אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.