מסנן אחד לכל הבית

מסנן אחד לכל הבית

מסנן מים אחד לכל הבית

מים הם מרכיב החיים החשוב ביותר לקיום האדם. ללא מים – אין חיים. אנו זקוקים להם בכל היבט קיומי- לשתייה, לניקיון ולמגוון רחב של פונקציות אחרות במשק הבית ובסביבה הקרובה.

המים בישראל עוברים בדיקות מחמירות ונחשבים טובים לשתייה, אם כי בשנים האחרונות עלתה המודעות לאיכות המים בישראל. רבים מאתנו רגישים לטעמי לוואי במים וכמובן, להצטברות כמות רבה של משקעי אבנית. עקב כך חלה עלייה חדה בהתקנת מסננים מסוגים שונים במטרה לשפר את איכות המים במערכת הביתית.

מסנן מים אחד לכל הבית

מה הסיבות להתקנת מסנן מים דירתי?

הסיבה העיקרית להתקנת מסנן מים היא שיפור איכות המים שאנו שותים ובהם אנו משתמשים בבית. מסנני מים מסייעים בהסרת מרכיבים שונים כגון לכלוך, חיידקים, הפחתת אבנית ונטרול של ריחות וטעמי לוואי.

מעבר לכך, מסנני מים מגנים על מכשירי חשמל ביתיים בעלי גופי חימום כמו מכונת כביסה, מדיח כלים, קומקום חשמלי, דוד שמש, ואפילו ראשי המקלחת – מפני התקלות הנגרמות ע”י היווצרות משקעי אבנית.

מלבד הבלאי והתיקונים הנדרשים, משקעי האבנית על גופי החימום גם מפחיתים את יעילותם וגורמים להגדלת הוצאות החשמל.

מסנני מים עשויים להפחית גם את התלות בקניית מים מינרליים בבקבוקים, שיקרים יותר ממי ברז ומייצרים כמויות אדירות  של פסולת פלסטיק הפוגעת בסביבה (הובלתם של בקבוקי מים מינרליים במשאיות לסופרמרקטים גורמת אף היא לנזק סביבתי בשל הזיהום של הדלק הרב הדרוש למשאיות).

מסנני מים ביתיים מספקים פתרון פשוט למים מטוהרים לשתייה ולבישול, בצורה הטובה היעילה, הזולה והקלה ביותר.

יתרון נוסף של מסנן מים המותקן על צינור המים בסמוך לברז הראשי הוא בכך שהמים מסוננים בכניסה למערכת המספקת את המים לכל הבית ולצרכנים יש שליטה טובה יותר על איכות המים בהם הם משתמשים ושותים, מבלי להיות תלויים באיכות המים שתאגיד המים המקומי מספק.

מהם סוגי המסננים הקיימים?

קשה להצביע על מסנן מים דירתי מומלץ, מאחר ויש מספר רב של סוגי מסננים למים, המשמשים להסרה וטיפול במגוון רחב של בעיות במים, כגון:

  • מסנני פחמן פעיל – מסנני פחם פעיל משתמשים באחת מהטכניקות הנפוצות ביותר לסינון מים- שאיבת המזהמים מהמים לתוך הפחם. הפחם הפעיל מכיל כמות גבוהה של תאי פחם קטנים עם פתחים ותאים רבים. מסנני פחם פעיל יכולים להסיר מזהמים רבים מהמים כולל חלקיקים, כימיקלים, חלקים אורגניים, כלור וחומרים פתוגניים. הם מסייעים בהפחתת טעם וריח לא נעימים שעשויים להיות נוכחים במים. מסנני פחם פעיל לא מסוגלים להסיר חלק גדול מהמזהמים כולל מינרלים, סולפטים, נתרן, בקטריות, וירוסים ומלח. לכן, הם משמשים לעיתים כחלק ממערכת סינון מורכבת יותר, שמשלבת טכנולוגיות סינון אחרות כמו אוסמוזה הפוכה או סינון UV .

  • מסנני אוסמוזה הפוכה – אוסמוזה הפוכה היא טכנולוגיה מורכבת המעניקה למים טיהור עמוק. היא מתבצעת כאשר המים מופנים דרך ממברנה חצי-חדירה תחת לחץ. הממברנה מאפשרת למים לחצות אותה, אך חוסמת את רוב המלח, המינרלים, והחומרים המזיקים. יש לטכנולוגיה הזו, כמה מגבלות כשמדובר בסינון לבית. ראשית, המערכת וההתקנה יקרה משמעותית ממסננים אחרים, מצריכה תחזוקה שוטפת בתדירות גבוהה ובנוסף, על כל ליטר מים שהיא מפיקה 8 הולכים לביוב מה שהופך אותה ללא אקולוגית.

  • מסנני UV – מסנני מים שמשתמשים בטכנולוגיה של אור אולטרה-סגול (UV) מספקים שיטה יעילה ובטוחה להפחתת מזהמים ביולוגיים במים כולל חיידקים, וירוסים ופרזיטים. הם לא משתמשים בחומרים כימיים או בחום ולכן] אינם משנים את הטעם, הריח או צבע המים. מסנני UV פועלים על ידי שימוש באור UV להריגת חיידקים או לפגיעה ב-DNA שלהם באופן שמונע מהם להתרבות. למרות יתרונותיהם, יש למסנני UV יש מספר מגבלות- הם אינם מסירים מזהמים כימיים והם תלויים באיכות המים שמגיעה אליהם: אם המים מאוד מלוכלכים או מכילים חלקיקים, האור UV עשוי לא להגיע לכל החיידקים. לכן, לעיתים קרובות מסנני UV משמשים כחלק ממערכת סינון מורכבת יותר, שמשלבת טכנולוגיות סינון אחרות.

  • מסננים מכניים – מסננים מכניים, משתמשים בתהליכים פיזיים על מנת להסיר חלקיקים מהמים. קיימים סוגים שונים של מסננים במגוון של גדלים ודרגות סינון, החל ממסננים לסינון חלקיקים גדולים כמו חול או חלודה ועד למסננים מאוד דקיקים שיכולים להסיר חיידקים או אפילו וירוסים מהמים. מערכות מסננים מכניים יכולות להיות מאוד יעילות בהסרת חלקיקים, אך הן לא מסוגלות להסיר מזהמים מומסים כמו כימיקלים או מינרלים. לכן, הן משמשות כחלק ממערכת סינון מים מרובה שלבים, בה מסננים מכניים משולבים עם מסננים כימיים או ביולוגיים להסרת מזהמים מומסים.

  • מסננן מכני על בסיס סיליפוס – סיליפוס הוא חומר מינרלי שמשמש להפחתת אבנית במים, במיוחד במקומות בהם רמת הקשיות במים גבוהה (לדוגמה בישראל). מסנן מכני על בסיס סיליפוס פועל על ידי התמוססות כדוריות הסיליפוס בתוך המים. הוא יודע לזהות את המינרלים- מגנזיום וסידן במים ולהפריד בניהם. המשמעות היא שאם הם לא מתחברים, אין התגבשות של אבנית.

למסנן המכני על בסיס סיליפוס יש מספר יתרונות:

  1. תחזוקה פשוטה – המסננן המכני על בסיס סיליפוס מצריך תחזוקה פשוטה מאוד, לפי הוראות היצרן (כמו זמני החלפת המחסנית).
  2. ידידותי לסביבה – הסיליפוס הוא מינרל טבעי שאינו מזיק לסביבה ואינו פוגע באיכות המים.
  3. שמירה על מכשירי חשמל – מסננים מכניים על בסיס סיליפוס, יכולים להאריך את חייהם של מכשירים הנמצאים בסביבת מים כמו דודי חשמל, קומקומים חשמליים, מכונות כביסה ועוד.

מסנן מים ביתי מומלץ לטיפול באבנית

היתרון העיקרי של מסנן מים חוץ דירתי מתוצרת עמיעד עם טכנולוגית הסיליפוס הוא בכך שהוא משאיר את המינרלים (סידן ומגנזיום) במים. בנוסף, הוא גם מסנן לכלוכים וזיהומים במים עד רמת 50 מיקרון (עובי של שערה).

מסנן מים חיצוני לבית או מסנן מים לבניין מטפל בכל המים המגיעים לתוך הבית, כך שאין צורך להתקין אותו במספר נקודות בתוך הנכס והוא מגן בבת אחת על כל הצנרת והמכשירים בפני הצטברות משקעי אבנית.

מסנן מים ראשי דורש השקעה כספית ראשונית, אך בטווח הארוך הוא חוסך כסף באופן משמעותי. הוא מפחית את הצורך בתיקוני מכשירים חשמליים, מאריך את חיי השימוש בהם ומאפשר לנו לשתות מים מטוהרים ונקיים יותר.

מסנן אחד לכל הבית

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על מסנן המים האיכותי והיחיד שעומד בתו התקן הישראלי, שיסייע לכם לשמור על איכות המים בבית שלכם וימנע שיקוע אבנית במכשירים השונים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון:  2958*

נשמח לעזור ולהתאים עבורכם את המסנן שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות