כל כמה זמן רצוי להחליף מחסנית במסנן המים – המידע המלא

כל כמה זמן צריך להחליף מסנן מים

מתי צריך להחליף את המחסנית במסנן המים הביתי?

מסנני המים הביתיים הם בהחלט מוצר חשוב ששומר על מערכת מים ביתית תקינה ומונע נזקים לטווח ארוך. אבל מסנן מים אינו דבר שמתקינים ודי – חשוב מאד לדאוג להחליף את המחסנית שבתוך המוצר עצמו לפי הוראות היצרן. ריכזנו עבורכם מעט מידע על הנושא ועל חשיבות החלפת המחסנית אשר נמצאת במסנן המים הביתי שלכם.

מה בדיוק מחליפים במסנן?

מסנן המים הביתי מורכב מבית המסנן, אותו מחברים למערכת המים, ומכסה  אותו ניתן לפתוח ואשר בו נמצאים שני אלמנטים: רשת סינון אל חלד 50 מיקרון ומחסנית המכילה חומר בשם סילגארד (המוכר גם בשם סילגארד (סיליפוס)). בניגוד לתהליך ייצור מים מזוקקים, בו עוברים המים דרך חול מיוחד המסנן מתוכם את כל המינרלים, אנו יודעים שבמסנן מים ביתי חשוב לשמור על אותם מינרלים הנחוצים לבריאותנו, לכן אנו רק רוצים לנטרל את תהליך ההיווצרות של התגבשות משקעי האבנית. בכל החלפה, פותחים בפעולת הברגה פשוטה את המכסה מחליפים את המחסנית שבתוך המסנן, מנקים בקלילות את רשת הסינון וסוגרים בחזרה. זוהי פעולה פשוטה אותה תוכלו לבצע בעצמכם. ניתן לעקוב אחר הנחיות ההחלפה באתר.

מדוע חשוב להחליף את המחסנית במסנן המים הביתי בזמן?

החלפת מסנן מים ביתי חשובה כיוון שהחומר הנמצא במחסנית שבתוך המסנן עצמו מתמוסס במים וכאשר נותרת כמות הנמוכה מרבע, יעילות המסנן הולכת ופוחתת. ברגע שאינו עושה את עבודתו כראוי, המסנן אינו שומר על מערכת המים הביתית שלנו באופן הנדרש.

מה קורה אם לא מחליפים את מחסנית המסנן כנדרש?

אם לא מבצעים את החלפת המחסנית שבמסנן בזמן, המסנן, כאמור, מאבד מיעילותו ואינו מבצע את הנדרש ממנו כראוי או כמצופה. זהו. בריאותכם לא תיפגע, אך מערכת המים הביתית שלכם תהיה חשופה לנזקי אבנית, כאילו לא התקנתם מסנן כלל. החלפת מסנן מים במועד הנכון מאפשרת למסנן המים הביתי שלכם להמשיך לפעול ביעילות.

החלפת מסנן מים

באיזו תדירות צריך להחליף את מחסנית המסנן?

כדי לדעת כל כמה זמן צריך להחליף מסנן מים במערכת המותקנת אצלכם, מומלץ לבדוק זאת באתר האינטרנט או בעלון הוראות ההתקנה של היצרן. במסננים שלנו מומלץ להחליף את המחסנית אחת לחצי שנה, וזאת על מנת להבטיח שבמסנן עדיין קיימת כמות מספקת ויעילה של  סילגארד (סיליפוס) – וזאת על מנת להימנע מהיווצרות שיקוע אבנית במערכת המים שלכם ובמכשירים השונים שניזונים ממנה. אם אינכם בטוחים, התקשרו אלינו – 2958*, נשמח לייעץ לכם ולענות על כל שאלה בנושא.

החלפת מסנן מים ביתי

היכן מומלץ לרכוש מחסנית להחלפה עבור המסנן שלכם?

אם התקנתם מסנן מים ביתי של ״עמיעד מערכות מים״, אנו ממליצים לכם להחליף את מחסנית המסנן באחת חדשה מתוצרת עמיעד, וזאת מכיוון שחברת עמיעד מערכות מים עושה שימוש במחסניות המכילות סילגארד (סיליפוס) וחשוב מאד להקפיד על שימוש במסננים שקיבלו תו תקן של מכון התקנים הישראלי ועומדים בכל הדרישות של משרד הבריאות. המסננים שלנו עושים בדיוק את זה ואם תקפידו על שימוש במסננים שלנו, נוכל להמשיך לשמור עליכם עוד שנים רבות.

פנו אלינו

אתם מוזמנים לבקר אצלנו באתר ולקרוא עוד על המסננים שלנו ועל האופן בו אנו משתמשים בידע מדעי על מנת לשפר את איכות המים שאתם צורכים. כמובן שאנו גם זמינים בטלפון שמספרו 2958*פנו אלינו בכל שאלה או תהייה ואנו נשמח להעביר מידע ולעזור לכם לבחור את המסנן הבא שלכם.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות