אבנית במכונת כביסה – איך מתמודדים?

אבנית במכונת כביסה

אין כמו המגע הנעים והריח הממכר של כביסה נקייה ורכה.

אבל בישראל יש מים “קשים” – עשירים ביונים של סידן, אשר יוצרים עם הזמן משקעי אבנית המוכרים לכולנו.

היווצרות אבנית עם הזמן מקשה על הפעלה אופטימלית של מכונת הכביסה. 

מים נקיים בצנרת הם הדרך הבטוחה לשמור על אריכות חיי מכשירי חשמל שונים בבית, הפועלים באמצעות גופי חימום שבאים במגע עם מים, כמו לדוגמה – מכונת הכביסה.

נשאלת השאלה כיצד אבנית מפריעה לפעולת מכונת הכביסה, איך מטפלים בזה והאם ניתן למנוע את הצטברותה?

אבנית במכונת כביסה והנזקים שהיא גורמת

מכונות כביסה הן מכשירים חיוניים, גדולים וחזקים למראה, אבל אבנית יכולה להפריע לפעולה התקינה שלהן – להשפיע על רמת הניקיון של הבגדים וגם לגרום לתקלות.

הצטברות האבנית משפיעה גם על רמת צריכת האנרגיה של מכונת הכביסה והתוצאה היא עלויות חשמל גבוהות, ובהמשך, ליקויים וקלקולים במכונת הכביסה שעלולים לגרום להוצאות תיקונים מיותרות.

דרכים שונות לנקות אבנית ממכונת כביסה

אם אין לכם מסנן מים איכותי להפחתת אבנית בבית, בדירה, או בבניין, כנראה שתצטרכו לבצע אחת לחודש עד שלושה חודשים – ניקוי אבנית ממכונת הכביסה.

ישנם חומרים שונים בהם ניתן להשתמש:

  • חומץ – מסיר אבנית ביעילות ממגוון מכשירים ומשטחים, אבל חלק מיצרני מכונות הכביסה לא ממליצים להשתמש בו כי הוא עלול לגרום נזקים לחלקי הגומי של המכונה.
  • מלח לימון – פועל באופן דומה לפעולת החומץ 
  • מסיר אבנית מסחרי – חומרים מסירי אבנית קיימים גם בחנויות, אבל הם מכילים כימיקלים רעילים, הנפלטים אל הסביבה ולכן השימוש בהם שנוי במחלוקת.
  • תוסף מרכך מים – יכול למנוע הצטברות אבנית בטווח הארוך. יש לבדוק אם הוא מתאים למכונת הכביסה שלכם, בהתאם להוראות היצרן של מכונת הכביסה

כדי ליישם ביעילות את השימוש בחומרים אלה, יש להכניס את החומר הנבחר למגירה של אבקת הכביסה, או לזו של המרכך.

לאחר מכן יש להפעיל את המכונה לשעה לפחות, על טמפרטורה גבוהה יחסית, כאשר היא ריקה מבגדים.

דרכים למנוע הצטברות אבנית במכונת כביסה

למרות האמור מעלה, יש גם פתרונות יעילים יותר – אשר למעשה מהווים הפחתת או אפילו מניעת הבעיה.

לחסוך לעצמכם עבודה ולהבטיח, שמכונת הכביסה שלכם ואתם – לא תצטרכו להתמודד עם הצטברות אבנית מלכתחילה. הנה שתי דרכים מובילות להשגת התוצאה הרצויה:

  • התקנת מונע אבנית – התקן קטן אותו מתקינים ישירות בין ברז המים לבין הצינור של מכונת הכביסה כדי למנוע חדירת אבנית – למכונת הכביסה בלבד. זהו פתרון נקודתי.
  • התקנת מסנן מים דירתי של עמיעד – לטיהור מים ולהפחתת אבנית – מגן על כל הצנרת בבית ושומר עליה לטווח ארוך יותר מפני נזקי האבנית, מספק מים נקיים מופחתי אבנית בכל נקודות המים בדירה וכך גם שומר על מכשירים כמו מכונת כביסה, מגהץ, מדיח כלים, בר מים, דוד שמש וכל מכשיר אחר בעל גוף חימום המחובר למערכת המים הביתית.

המסנן הביתי של עמיעד בעל תו תקן של מכון התקנים ומתאים לאקלים הישראלי.

לסיכום

מניעת אבנית במכונת כביסה מלכתחילה היא הדרך האפקטיבית והנכונה ביותר לשמירה על המכשיר, כמו גם על הצנרת והברזים בבית ועל מכשירים רבים אחרים בבית מפני נזקי האבנית.

אם גם אתם מעדיפים לוותר על העבודה הקשה של ניקוי אבנית לטובת דברים חשובים יותר, צרו איתנו קשר להתאמה אישית של מסנן אבנית איכותי לבית.

*מקורות מידע – אתר סנו, וואלה, המקצוענים*

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות