אבנית בדוד שמש – מה אפשר לעשות?

מה אפשר לעשות עם אבנית בדוד שמש

הדוד כבר לא פועל כמו פעם? לוקח לו המון זמן לחמם את המים? או שהוא לא מחמם אותם עד הסוף? הוא דולף ונוזל? מקצר או מפיק זרם מים חלש מדי? כל אחת מהבעיות האלה יכולה להצביע על כך שיש לכם אבנית בדוד שמש. 

אז מה אפשר לעשות? האם מדובר על תיקון יקר ואיך ניתן למנוע את התופעה?

אבנית בדוד שמש – אילו נזקים היא יכולה לגרום?

1. המערכת הסולארית לא פועלת ביעילות כבעבר – תיתכן סתימת קולט שמש בגלל הצטברות אבנית. במקרה כזה יש לשטוף היטב את הקולט, באופן מקצועי, או להחליף אותו.

2. תקלה בגוף החימום – כמו בקומקום חשמלי, גם בדוד חימום יש גוף חימום שתפקידו לחמם את המים בעזרת האנרגיה שהוא מקבל מהחשמל או מהשמש. אבנית היא הגורם מספר אחד לעובדה שגוף החימום התקלקל וכבר אין לכם מים חמים! גוף החימום של הדוד יכול להתכסות בשכבה עבה וקשה של אבנית, שלא תאפשר לו לפעול כראוי ואתם תרגישו שהדוד מתחמם לאט מדי.

3. דוד חשמל מקצר – הצטברות אבנית בדוד חימום יכולה לפגוע במנגנונים חשמליים שלו. כתוצאה, החימום יהיה איטי מאוד, לא אפקטיבי במיוחד. בהמשך צפויים להופיע קצרים חשמליים, כתוצאה של מאמץ יתר של הדוד.

4. הוצאות חשמל גבוהות – ייתכן שדוד החימום שלכם לא מצליח להתחמם ביעילות כמו פעם, בגלל הצטברות אבנית והדבר יוצר הוצאות חשמל גבוהות יותר.

5. זרם חלש של מים חמים – אבנית המצטברת בגוף הדוד יכולה לסתום מעברי מים לצנרת הביתית ולגרום להיחלשות של הזרם.

6. נזילות – הצטברות ארוכת טווח של אבנית בגוף הדוד, יכולה לגרום לנזקים בגוף הדוד ובהמשך – לנזילות. במקרה כזה יש להחליף את הדוד ואת כל המנגנונים הפנימיים שלו.

אבנית בדוד שמש

איך לשמור על הדוד מפני הצטברות אבנית?

  • טכנאי – אם אין לכם מסנן אבנית על הדוד עצמו או לכל הבית, תצטרכו להזמין טכנאי דודים אחת לשנה בערך, כדי לפרק את הדוד, לבצע ניקוי יסודי ולהרכיב אותו מחדש.
  • ניקוי תקופתי יסודי של קולטי השמש על ידי שטיפה יסודית, ניקוי אבנית וייבוש.
  • התקנת מסנן אבנית מקומי על הדוד, להגנה על הדוד מפני אבנית.
  • התקנת מסנן אבנית דירתי של עמיעד – להגנה על הצנרת ועל כל מכשירי החשמל בבית (מכונת כביסה, מייבש, בר מים ועוד) מפני נזקי האבנית.

 

לסיכום

אבנית בדוד שמש, או חשמל, היא לא גזרה משמים. אפשר לטפל בדוד תקופתית לצורך ביצוע ניקוי אבנית וטיפולים אחרים, אבל אפשר מראש לחסוך את הטרחה, ההוצאות והתקלות, עם מסנן אבנית של עמיעד. בהתקנה אחת תקבלו הגנה מלאה על כל מכשירי החשמל בבית וגם על הצנרת.

תקבלו מים רכים לשימוש בברזים ושקט נפשי לטווח ארוך מאוד.

למידע נוסף והתאמה אישית של מסנן מתאים – דברו איתנו.

מאת עמיעד © כל הזכויות שמורות.

עגלת קניות
  • אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.